Il Tempio Della Salute
     Ta historia rozpoczęła się bardzo dawno temu…
Termy znajdujące się w Salsomaggiore Terme są pozostałością prehistorycznego akwenu uformowanego ponad 20 mln lat temu w wyniku niespotykanego dotąd wstrząsu geologicznego. Od tamtego czasu ciepłe wody zalewające dolinę wzbogacały się w życiodajne pierwiastki pochodzące z zamieszkujących morze organizmów. W ten sposób powstały znane dziś ze swych niezwykłych właściwości woda i sól termalna. W 1839 roku Lorenzo Berzieri dzięki licznym eksperymentom ustalił terapeutyczne właściwości tejże wody i jej zastosowanie w leczeniu chorób i dolegliwości uznanych za nieuleczalne. To odkrycie dało początek turystyce termalnej w Sansomaggiore, która rozsławiła to miasto jako jedna z najpiękniejszych i wyjątkowych termalnych SPA na świecie...     Trzy podstawowe filary marki Il Tempio Della Salute:
                  woda, sól i błoto ze złóż termalnych

  • Acqua Fossile - woda termalna z Sansomaggiore Terme jest czerpana z wnętrza ziemi na głębokości 800-1200 metrów. Dzięki temu, że nie została poddana działalności człowieka, zachowała swój pierwotny skład i krystaliczną czystość. Zalety jej związane są z zawartymi w niej substancjami mineralnymi szczególnie bogatymi w jod o brom.
  • Sale Termale - sól termalna. Termy w Sansomaggiore są jedynym SPA, dysponującym solą o tak wysokim stężeniu, że jest ona wykorzystywana w leczeniu metodami fizykalnymi.
  • Fango Originarlo - błoto termalne jest otrzymywane przez zmieszanie Acqua Fossile, Sale Termale oraz idealnie czystej glinki bentonitowej, przez miesiąc poddawanej maceracji w specjalnych zbiornikach.
Świątynia IL Tempio Della Salute wykorzystuje zarówno osiągnięcia badań naukowych,jak i bogactwo ''kopalni'' termalnych do zabiegów na ciało i twarz, by przywrócić zdrowie naszej skórze i pomóc w osiągnięciu psychofizycznego dobrego samopoczucia,które bezustannie jest zagrożone przez obecny nerwowy styl życia.
VISAGE © 2013 | Wioleta Antoniuk | Wrocłw, ul. Domeyki 1